تدوین : حسین تولایی خوانساری

 

 

حسن صدر حدود سال 1325 ه.ق در اصفهان متولد و در هفت سالگی پدرش فوت کرد. او یکی از فرزندان میرزا محمود خوانساری مشهور به صدرالمحدثین یکی از آزادیخواهان مبارز صدر مشروطیت بود. ملا عبدالله خوانسارى پدر میرزا محمود نیز از واعظان و دینداران معروف بود که در سال 1293 هجرى قمرى وفات یافت.

حسن صدر برادر کوچکتر عبدالحسین صدراز خطیبان به نام اصفهان بود ( نگاه کنید به مقاله عبدالحسین صدر خوانساری و گوشه ی صدری » در آواز»در همین وبلاگ)بود . دکتر حسن صدر تحصیلات مقدماتی را در مدرسه آلیانس اصفهان طی کرد و همزمان به تحصیل علوم دینی هم مشغول شد . او از برادر خود عبدالحسین معرفت بسیار آموخت و گاه همراه او به مجالس سخنرانی می رفت. که این تجربه خوبی برای سخنوری و خطابت بود. در 22 سالگی به تهران آمد و دوره متوسطه را در دارالفنون طی کرد و دوره سه ساله دانشکده حقوق را به پایان رسانید.

درسال 1312 شمسی به سمت بازپرس عدلیه وارد خدمت دولت شد. درسال 1319 شمسی از خدمت دولت کنار رفت و به شغل وکالت دادگستری مشغول شد.

او درسال 1323شمسی رومه قیام ایران را در تهران منتشر کرد. وی از اعضای موثر جبهه ملی

ادامه مطلب

واکاوی تاریخی تپه رحمت آباد(کُنوران) خوانسار

مسجد حضرت ابوالفضل خوانسار ( مسجد حاج علی اکبر)

خانه سلطانیهای خوانسار

صدر ,خوانساری ,حسن ,اصفهان ,درسال ,عبدالحسین ,حسن صدر ,را در ,یکی از ,خدمت دولت ,و دوره

مشخصات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

سنگر مجازی جنگ نرم و دفاع از اعتقادات شهید عبدالله خسروی لرستان طراحی سایت | سارین وب آینه المپیاد آیریسک رویاهای یک آدم مضحک دلــــــپر فروشگاه دوربین خودرو شرکت تایپ لاتکس تایپ ورد و ترجمه ترجمه تخصصی دانپرو فصل رویش بیدبو : قراردادنویسی + حقوقی دو سوم،خصوصی